GERMAN DANCE CUP 2016 UCWDC Results

 
LINE DANCE FEMALE SUPERSTARS
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
100485 Barbara Seelt 11A1-A1-A11A1-B1-AA11A1-AA1-A1
40086 Stephanie Smeers 22A2-B1-B12A2-B2-A12A2-B1-B1
 
LINE DANCE MALE SUPERSTARS
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
42035 Shaun Parr 11A1-B1-B11A1-B1-A11B1-C1-B1
 
LINE DANCE FEMALE RISINGSTARS
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104444 Mallaurie Gysels 1AA1-B1-A1
 
LINE DANCE MALE CROWN
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
40006 Jean Georges Fuchs 11B1-D1-D11B1-C1-B11B1-C1-B1
 
LINE DANCE FEMALE TEEN SHOWCASE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104233 Jana Bogaerts 1B1-B1-B11B1-B1-A1
 
LINE DANCE MALE OPEN SHOWCASE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
40185 Marlon Ronkes 11AA1-A1-AA11AA1-AA1-AA11AA1-AA1-AA11AA1-A1-A11AA1-AA1-AA11AA1-AA1-AA1
104607 Krisjanis Bite 22A1-C1-B12A1-A1-A12A1-C1-B12B1-C1-C12A1-A1-A12A1-B1-C1
 
LINE DANCE FEMALE TEEN ADVANCED
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104233 Jana Bogaerts 11A1-A1-A11A1-A1-B11A1-A1-B11A1-A1-A11A1-B1-B11A1-A1-A1
 
LINE DANCE FEMALE OPEN ADVANCED
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107160 Jolanda Korpershoek 11A1-B1-B11A1-B1-C11A1-B1-B11A1-B1-C11A1-B1-C11A1-B1-C1
 
LINE DANCE MALE OPEN ADVANCED
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
40185 Marlon Ronkes 11AA1-AA1-A11AA1-AA1-A11AA1-AA1-A11AA1-B1-AA11AA1-AA1-AA11AA1-AA1-AA1
104607 Krisjanis Bite 22B1-B1-C12B1-A1-C12A1-B1-B12B1-C1-B12A1-A1-B12A1-A1-B1
 
LINE DANCE FEMALE TEEN INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104349 Rebecca ann Cassidy 12A2-B1-A11A2-A1-A12A1-A2-B21A1-A1-A11A1-A1-A2
105191 Fiona Bayet 21A1-A1-B12A1-B1-B11A2-A1-B12A2-A2-A22A2-B1-A1
 
LINE DANCE FEMALE OPEN INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
105821 Shauni Dankers 11A1-A1-A11A1-AA1-A21A2-AA1-A11A1-AA1-A11A1-A1-A1
104334 Xena Van Oosterwyck 22A2-C1-B12A2-A2-A12A1-A1-B12A2-A1-A22A2-A2-A2
105446 Miriam Vogt 33B1-B1-C13B1-B1-C13B1-B1-C13B1-B1-C13C1-B1-C1
 
LINE DANCE MALE OPEN INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104274 Romain Brasme 11A1-B1-A11A1-AA1-A11AA1-A1-B11A1-A1-B11AA1-AA1-A1
105818 Jesse Krüger 2B1-B1-C1
 
LINE DANCE FEMALE CRYSTAL INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107039 Gina Kargoscha 11A1-A1-B11B1-B1-A12A2-A1-B21A2-A1-A11A1-A2-A1
103299 Anita Vooren 22A2-B1-B22A1-B2-B11A1-B2-B13B1-B2-C12B1-B1-A2
100788 Irita Jasinska 33B1-B2-C13A2-B3-B23B1-B1-C12A1-B1-C23B2-A1-B1
 
LINE DANCE FEMALE DIAMOND INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
41178 Wendy Veenstra 12B1-B1-B12A2-A2-B11A1-B1-C11A1-A1-C11A1-A1-A1
104449 Chantal Putseys 1A1-A1-A11A1-A1-A12A2-B2-A12A2-B1-B1
 
LINE DANCE FEMALE SILVER INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104618 Nathalie Sassaro 11A1-B1-B12A1-B2-B22B1-B2-B11A1-B1-C11A1-C1-C1
103291 Anneke Schriek 22B1-B2-D11B1-B1-B11A1-B1-B22B1-C1-C22B1-C2-D1
 
LINE DANCE FEMALE GOLD INTERMEDIATE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
40096 Morag Ann Cassidy 1C1-C1-C1
 
LINE DANCE FEMALE TEEN NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104534 Ilonka Stroo 11A1-B1-B11A1-B2-A12A1-B1-B21A1-B1-B1
106599 Cassandra Brüggemann 22B1-C1-D12B1-B1-C11B1-A1-B12B1-C1-B2
 
LINE DANCE FEMALE OPEN NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
102038 Sandra Krause 11A2-A1-A11A2-A1-A11A2-A1-A11A1-A1-A1
104533 Eline Stroo 22A1-B1-B12A1-B1-B12A1-A2-B12A2-B1-B1
105803 Josephin Hinrichs 33B1-B2-C13B1-B2-D13B1-B1-B23B1-C1-C1
 
LINE DANCE FEMALE CRYSTAL NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106248 Inga Ozolina 12A3-A2-A12A2-B1-A11A1-C1-A11A1-A2-A1
103963 Pamela Van der Beek 21A1-A1-A21A1-A1-B12A2-A1-A23A3-A1-B1
106871 Yvonne Janssen-Van Kuijk 35B2-C1-B23B1-B2-B24B3-B1-B22A2-B1-A2
106895 Denise Schröder 43B1-B1-B14A3-C1-C25B2-B2-C14B1-B2-B2
103508 Peggy Jung 54A2-B2-C15B2-C2-C13B1-A2-B15B2-C1-C1
 
LINE DANCE FEMALE DIAMOND NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
105780 Cornelia Triebel 11A1-A1-A14A3-A2-B21A2-AA1-A23A3-AA1-A3
105358 Ulrike Schulke 22B2-A3-A22A2-A3-A24A3-A2-B12A2-AA2-A2
106250 Aija Sproge 36B3-B3-A31A1-A1-A13A5-A1-A11A1-A1-A1
104490 Slavi Baralic 43A4-B4-B15A4-B2-C15A4-B3-C14B1-A2-B1
105363 Rabea Schmidt 55A2-B2-B23B2-AA1-B16B1-B2-B25B2-B3-B2
106525 Daiva Lesickiene 64B1-B1-C17B1-B3-C32A1-AA2-C27B3-B2-C2
105189 Jutta Baerman 77B4-A2-C26B3-B1-C27B2-B1-C36B4-B1-C1
 
LINE DANCE MALE DIAMOND NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
103438 Matthias Kleinschmidt 11B1-B1-B11B1-B1-C11B1-B1-C11B1-C1-C1
 
LINE DANCE FEMALE SILVER NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106254 Daiga Vitola 11A1-A2-A12A1-B1-A22A1-B1-A21A1-B1-A1
106957 Liliane Grossmann 22B1-B1-B11A2-A1-A11A3-A1-A12A3-A1-B1
105189 Jutta Baerman 33B4-A1-B24A4-A2-C14B2-A2-B23B2-A2-B2
104294 Veronique Kouzmin 45B5-C2-C13A3-B2-B13A2-C2-B15A2-B2-C1
106628 Kerstin Karge 54C1-C1-A25B1-C1-A35B3-B2-C14B1-B3-B3
104477 Elke Nagel 66B2-D1-C26B2-C2-C26B1-C1-C26B3-A3-C2
 
LINE DANCE MALE SILVER NOVICE
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107075 Dominique Cadiou 11B1-B1-B11B1-A1-B11A1-A1-B11A1-B1-A1
 
LINE DANCE FEMALE YOUTH NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107046 Larisa Johnson 11A1-A1-A11A1-A1-A11A1-A1-A1
107357 Isa serena Thomas 22B2-B1-B13B1-B2-C12B1-B1-A2
106725 Kyana Vangoetsenhoven 33B1-B2-B22B2-B1-B13B2-C1-B1
 
LINE DANCE FEMALE TEEN NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107045 Melina Basar 12B1-A1-B21A1-AA1-B12AA1-A2-A1
107014 Laura Gazzola 23B2-A3-A12B1-A1-AA11B2-A1-AA1
106600 Katja Schefczyk 31A1-A2-B13B2-A2-C13B1-B1-B1
 
LINE DANCE MALE TEEN NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
107201 Markuss Zagorskis 11B1-B1-B11B1-B1-A11A1-A1-B1
 
LINE DANCE FEMALE OPEN NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106644 Victoria Danzer 11A1-A1-B11B2-A1-B12B2-B2-B1
107197 Ruta Pobusa 22B1-C1-C12B1-B1-C11B1-B1-B2
 
LINE DANCE MALE OPEN NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106461 Malte Pawlik 11A1-B1-A11A1-B1-A11A1-B1-A1
 
LINE DANCE FEMALE CRYSTAL NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106882 Inta Skujina 11A1-B1-B11B1-B1-B11B1-A1-A1
107001 Cynthia Winter 22B1-C1-C12B2-B2-B22B2-C1-C1
 
LINE DANCE MALE CRYSTAL NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
106334 Pascal Mambour 11A1-B1-B11A1-B1-B11B1-C1-B1
 
LINE DANCE FEMALE DIAMOND NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
102378 Michelle Limoli 11A1-A1-C14B2-A1-B32A2-A1-B2
106723 Bianka Grombach 22A3-A2-B12B4-B1-A25B1-B2-B1
104290 Angélique Godfin 33B2-A3-A25B3-A2-B23B4-A2-A1
106318 Pascale Oumaziz 44A2-B3-B23B1-C3-B14A3-A4-A2
106915 Laila Strausa-Krumina 55B1-B1-B36A2-B3-B41A1-AA1-B3
106912 Aina Vetra-Zemture 66B3-B2-A11A1-B2-A16B2-B1-A3
107044 Christa Van Veldhuisen 77B4-C1-C37B5-C2-C17B3-C1-C1
107047 Esmeralda Snethorst 88B5-C2-C28B6-C1-C28B5-A3-C2
 
LINE DANCE FEMALE SILVER NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
102378 Michelle Limoli 11A1-A1-B12B2-A1-B21B1-B1-A1
106727 Ulrike Sommer 22B1-B1-A11B1-B2-B12A1-B2-B1
 
LINE DANCE MALE SILVER NEWCOMER
AMN Name OverallRF/A PL/B SM/SO CU ST SG
104541 Piero Minör 11B1-A1-B11B2-A1-B13B2-B2-B1
105769 Uwe Riedling 22A1-B1-C12A1-B1-C11A1-A1-A1
106956 Steffen Hobe 33A2-B2-C23B1-C1-C22B1-B1-B2
 
PROAM MALE GOLD ADVANCED
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
103088 Henri Lecomte with Barbara Seelt11HH-H-H1GpG-Gp-Gp1GpGp-Gp-H1GG-Gp-G1GpG-Gp-Gp
 
PROAM FEMALE TEEN INTERMEDIATE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
104349 Rebecca Ann Cassidy with Shaun Parr11HGp-H-GG1HH-H-GG1HH-H-H1HH-H-Hp1GpGp-Gp-Hp1HpH-Hp-Hp1GpGp-Gp-Gp
 
PROAM FEMALE OPEN INTERMEDIATE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
40086 Stephanie Smeers with Shaun Parr1HpG-Hp-GG
 
PROAM FEMALE TEEN NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
105191 Fiona Bayet with Shaun Parr11HH-H-H1HpHp-Hp-H1HH-H-Hp1GpH-Gp-Gp1HpHp-H-GG1HH-Gp-GG1HH-Gp-GG1HpHp-H-Hp
104233 Jana Bogaerts with Shaun Parr2HGp-H-H
 
PROAM FEMALE OPEN NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
102038 Sandra Krause with Roy Hoeben11HH-Gp-H1GpGp-Gp-G1HH-Gp-H2GpGp-Gp-H1HHp-Gp-H
104334 Xena Van Oosterwyck with Shaun Parr1HH-H-Hp
 
PROAM FEMALE CRYSTAL NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
103299 Anita Vooren with Roy Hoeben11HH-H-Hp2GpGp-Gp-Hp1GpGp-Gp-H1HH-H-Hp1HH-Gp-Hp
107039 Gina Kargoscha with Tommie Nijhuis22GG-Gp-G2HH-H-G1HH-H-G2GpH-Gp-G4GpGp-Gp-G1HH-H-Gp3GpGp-Gp-H
105189 Jutta Baerman with Clive Stevens31GpG-Gp-Gp3GpGp-Gp-H4GpG-Gp-Gp3GpSp-Gp-H3GpG-Gp-H2HG-H-H
103963 Pamela Van der Beek with Tommie Nijhuis41GpGp-Gp-Gp4GpGp-Gp-Gp3GpG-Gp-H4GG-G-Gp2GpGp-Gp-Gp2GpGp-Gp-H4GpG-Gp-Gp
 
PROAM FEMALE DIAMOND NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
102378 Michelle Limoli with Clive Stevens12GpH-Gp-G1HH-H-Gp1HH-Gp-H1GpGp-H-Gp1HGp-H-H2HH-H-Gp1HH-Gp-H1GpH-Gp-Gp
105189 Jutta Baerman with Clive Stevens21GpG-H-Gp2GpGp-Gp-H2GpG-Gp-H2GpG-Gp-Gp3GpG-Gp-H1GpGp-Gp-H
104449 Chantal Putseys with Shaun Parr1HHp-H-Gp
 
PROAM FEMALE SILVER NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
102378 Michelle Limoli with Clive Stevens11HH-H-Gp1HGp-H-H1HH-H-H1GpGp-Gp-Gp2GpGp-Gp-G1HH-Hp-Gp1HH-H-H1HH-H-H
105189 Jutta Baerman with Clive Stevens22GpSp-Gp-H2GpGp-Gp-Gp2GpSp-Gp-H1GpG-Gp-H2GG-Gp-G2GpGp-H-Gp
104618 Nathalie Sassaro with Roy Hoeben3GG-G-G3GG-G-Gp2GGp-G-G
 
PROAM MALE SILVER NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
40006 Jean Georges Fuchs with Barbara Seelt11GG-Gp-G1GpG-Gp-Gp1GpGp-Gp-Gp1GpGp-H-G1GpGp-Gp-G
 
PROAM FEMALE GOLD NOVICE
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
40096 Morag Ann Cassidy with Shaun Parr1GSp-G-G1SpS-Gp-Sp1GG-Gp-G
 
PROAM FEMALE TEEN NEWCOMER
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
107014 Laura Gazzola with Shaun Parr11GpGp-G-Gp1GG-G-Gp1GpH-Gp-Gp1GpGp-G-Gp1GpH-Gp-Gp1GpH-G-Gp1GpH-S-Gp1GH-G-Sp
 
PROAM MALE CRYSTAL NEWCOMER
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
106334 Pascal Mambour with Mallaurie Gysels11GGp-Sp-G1GpH-Gp-Gp1GG-G-G1GH-G-G1GpGp-H-G1GpGp-S-H1GpGp-Sp-Gp
 
PROAM FEMALE DIAMOND NEWCOMER
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
106318 Pascale Oumaziz with Shaun Parr11GG-G-G1HH-H-H1GpG-H-Gp1HH-H-H1GG-Sp-G1SpGp-S-Sp1HH-G-H
 
COUPLES CRYSTAL III
AMN Name OverallTT PK NC CC WZ TS EC WC SO
103438/103508 Matthias Kleinschmidt and Peggy Jung11B1-B1-B11B1-C1-C11B1-B1-B11C1-D1-C11B1-B1-C11B1-B1-B1
 
TEAM CABARET
AMN Name OverallENTRY
106983 Eagles 1A1-C1-A1
 
TEAM LINE DANCE COUNTRY
AMN Name OverallENTRY
106870 Barbara's Dancers In Motion1A2-B1-A1
104520 Jautrie Zabacini2A1-B2-B1
Copyright © 2011-2017 Event Express Pro, LLC. All rights reserved.